5 tipů a triků pro efektivní jarní úklid

Zima je pomalu na odchodu a střídá ji jaro. Toto roční období je symbolem nových začátků, a to nejen v přírodě, ale také v našich domovech. 

 

Z rodin jsme se naučili, že jaro by mělo být obdobím, kdy provedeme generální úklid a provzdušníme domácnost. Jelikož všichni však víme, že začít může být někdy nejtěžší, rozhodli jsme se vám to trochu ulehčit. Tady je 5 tipů, které vám pomohou vrhnout se do jarního úklidu.

 

čistící prostředky

1. Vytvořte si plán úklidu

Jarní úklid nemusí být maratón, který absolvujete za jeden víkend. Rozdělte si proto úkoly na menší části a vytvořte si plán úklidu. Takto můžete úklid rozložit na několik dní nebo dokonce týdnů a vyhnete se přetížení a pocitu, že jarní úklid je pro vás příliš velká výzva.

 

Začněte například s místnostmi a částmi, které se vám chce uklízet nejméně. Spíše se jich tak zbavíte a na později vám zůstanou příjemnější činnosti, které vás nebudou tak zatěžovat.

 

2. Zapojte další členy domácnosti

Požádejte členy rodiny, aby se také zapojili, a společně si rozdělte práci. Během úklidu si pusťte nějakou optimistickou hudbu, aby vám čas rychleji uběhl. Udržujte si veselou a příjemnou náladu, aby vám práce nepřipadala tak nudná.

 

3. Vytřiďte nepotřebné věci

Jarní úklid je ideálním časem na to, abyste přehodnotili, co všechno doma máte, a zbavili se věcí, které už nepoužíváte nebo nepotřebujete:

 

  • Darujte, prodejte nebo recyklujte oblečení a předměty, které jen zbytečně zabírají místo. Následně využijte organizéry, krabice a koše k tomu, abyste si v ostatních věcech udrželi pořádek a přehlednost.
  • Nezapomeňte si vyhradit čas i na odložené štosy papírů. Projděte své dokumenty, zbavte se těch, které jsou již zastaralé, a odložte důležité papíry a smlouvy tak, abyste je měli vždy po ruce.
  • Nevynechejte ani spíž či skříň, kde uchováváte potraviny. Možná se konečně zbavíte nechtěných návštěvníků, jako jsou moly, černé broučky či mravenci. Ty se rádi usídlí v potravinách jako mouka, pepř či luštěniny, zvláště pokud jsou dlouhodobě otevřené a nesprávně uložené. Proberte proto všechny zásoby, nádoby a balíčky, a poté je přesypte do nových čistých nádob a uzavíratelných sáčků.

 

úklid domácnosti

4. Používejte správné nástroje a produkty

V dnešní době již není nutné sahat po silné chemii, když chcete odstranit skvrny nebo prach v domácnosti. Nebojte se vyzkoušet ekologické čisticí prostředky, které jsou šetrné nejen k vašemu zdraví, ale také k životnímu prostředí.

 

Místo utrácení za nové utěrky nebo hadry, zkuste během třídění oblečení vyřadit staré ložní prádlo či trička, která poslouží jako skvělá náhrada.

 

Dodejte svému úklidu organický a aromatický rozměr. Zásobte se citrony, přírodním mýdlem, jedlou sodou, solí nebo octem. Tyto přírodní ingredience mohou nejen účinně pomoci s jarním úklidem, ale také zanechají váš domov svěží a voňavý.

 

5. Pro dokonalý dojem přidejte vůni

Na závěr nezapomeňte na detail, který dokáže váš domov skutečně oživit – vůni. Svěží a čisté prostředí můžete ještě více umocnit pomocí bytových parfémů.

 

A právě produkty od Puelly jsou skvělou volbou, neboť nabízejí širokou paletu vůní, které dodají vašemu domovu ten správný šmrnc. Ať už upřednostňujete květinové tóny nebo svěžest citrusů, správná vůně dokáže pozitivně ovlivnit vaši náladu a pocit z domova.

Pusťte se do jarního úklidu

jarní úklid

Pamatujte, že efektivní jarní úklid je nejen o čistotě, ale také o přípravě prostoru pro nové začátky. S těmito tipy a triky můžete transformovat úklid z náročného úkolu na příležitost pro zlepšení a oživení vašeho domova.


Nechte jaro vstoupit do každého pokoje a užívejte si pocit čistoty a harmonie.

Zpět do obchodu