Jak účinně provonět byt? Inspirujte se těmito způsoby

tyčinkový difuzér v obývacím pokoji (Zdroj: Adobe Stock)

Ať už se vám ohlásila nečekaná návštěva nebo si rádi vytváříte příjemné prostředí, svěží a voňavý vzduch promění váš domov v oázu klidu. Difuzéry, bytové parfémy nebo vonné visačky vám navodí atmosféru podle toho, jakou vůni si zvolíte. Které jsou kam vhodné a jak si vybrat?

 

Proč jsou vůně důležité?

Možná sami znáte, jaký vliv má na vás oblíbený parfém, vůně čerstvě vypraného prádla doma nebo u rodičů. Každá vůně s sebou zároveň nese určitou vzpomínku a náladu. Vůně mají významný vliv na to, jak se cítíme. Mohou nás uklidnit, povzbudit nebo dokonce zlepšit koncentraci. Proto je důležité vybrat správnou vůni pro každou místnost ve vašem bytě.

 

Vůně do jednotlivých místností

  • Ložnice – pro ložnici jsou ideální uklidňující vůně jako levandule, heřmánek nebo vanilka, které podporují relaxaci a zlepšují kvalitu spánku. Pokud preferujete výraznější vůně, sáhněte po santalu, magnolii či verbenu.
  • Obývací pokoj – v obývacím pokoji můžete použít svěží a příjemné vůně jako citrusy, máta, bergamot nebo eukalyptus, které povzbudí a osvěží vzduch, čímž vytvoří příjemné prostředí pro návštěvy a rodinná setkání.
  • Koupelna – čas v koupelně zpříjemní čisté a svěží vůně jako levandule, citron, bavlna nebo mořský vánek, které přidávají pocit čistoty a svěžesti, případně navodí atmosféru domácího Spa.

 

4 možnosti, jak provonět byt

Když už máte představu o typu vůně, můžete se rozhodnout pro různé způsoby, jak ji vnést do bytu. 

 

Designové elektrické difuzéry

Aroma difuzéry jsou vynikající volbou pro ty, kteří chtějí mít ve své domácnosti jemnou a stálou vůni. Stačí si vybrat svoji oblíbenou, nalít esenciální olej do difuzéru a nechat technologii pracovat za vás. Difuzéry nejen rozptýlí vůni rovnoměrně po celém prostoru, ale také zvlhčí vzduch, což je prospěšné pro vaše zdraví. Mnohé z nich se vyrábějí jako designové prvky do domácnosti doplněné o funkci podsvícení, časovače či intenzity páry.

 

difuzér v ložnici (Zdroj: Adobe Stock)

 

Elegantní tyčinkové difuzéry

Tyčinkové difuzéry jsou minimalistickým řešením pro provonění vašeho domova. Dřevěné tyčinky nasávají voňavou tekutinu z nádoby a rozptylují ji do vzduchu. Dokáží provonět místnost až na několik týdnů. Jsou ideální pro obývací pokoje, ložnice a koupelny i jako estetický prvek do interiéru. Pro obnovu vůně doporučujeme otočit tyčinky každé čtyři dny.

 

Praktické bytové parfémy

Puella nabízí širokou škálu bytových parfémů, které jsou navrženy tak, aby váš domov voněl skvěle za každých okolností. Ať už potřebujete rychle překrýt pachy po vaření, domácích mazlíčcích nebo jednoduše doladit atmosféru bytu, bytový parfém účinkuje ihned.

 

Vůně do bytu obsahují vysoce kvalitní ingredience, které zaručují dlouhotrvající vůni. Stačí pár stříknutí a váš byt se promění v oázu svěžesti a luxusu. Je jen na vás, jestli to bude vůně ovoce, květin nebo něco výraznějšího a kořeněnějšího.

 

Voňavé visačky do malých prostor

Voňavé visačky jsou ideální pro menší prostory, jako například předsíň, nebo na nevětraná místa, jako jsou šatníky, šuplíky, krabice s oblečením, kabelky či auta. Můžete je jednoduše zavěsit na kliky dveří, do skříní nebo kdekoli, kde chcete přidat jemný závan vůně. Visačky neutralizují zápach a postarají se o dlouhotrvající svěžest.

 

ručníky v zásuvce (Zdroj: Adobe Stock)

 

Další tipy na provonění bytu

Kromě voňavých pomocníků udržíte čerstvý a příjemný vzduch i následovně:

  • pravidelně větrejte,
  • pořiďte si pokojové rostliny, květiny a bylinky, jako levandule, máta či hřebíček,
  • přidejte svíčky a vonné tyčinky, které oceníte zejména v chladném a sychravém počasí.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli způsob provonění vašeho příbytku, přejeme vám v něm co nejvíce voňavých chvil!

Zpět do obchodu