Luxusní relax ve vaně – pěny do koupele pro odbourání stresu

Ať už je to kvůli každodennímu stresu, stále rychlejšímu tempu, kterému jsme nuceni čelit, nebo skutečnosti, že máme stále méně času věnovat se sami sobě, když se po dlouhém dni vrátíme domů, potřebujeme se na chvíli věnovat činnosti, která nám umožní zregenerovat naše tělo a mysl.

 

Není nic lepšího, co můžeme udělat pro dokonalý odpočinek, než ponořit se do teplé koupele a vychutnat si chvíle odpočinku.

Relax ve voňavé koupeli

 

Přínosy relaxace ve vaně

Relaxace ve vaně má kromě uvolnění a zlepšení nálady řadu zdravotních účinků na náš organismus. Pojďme tedy společně zjistit, co všechno nám ponoření do teplé vody může přinést. 

 

Zlepšuje kvalitu spánku

Pokud si teplou koupel dopřejete před spaním, teplo vody evokuje teplo přikrývky, což má uklidňující účinek na tělo i mysl. Dávejte pozor, abyste si do vany nenapustili příliš horkou vodu (teplota vody pro relaxační koupel by měla být mezi 35 a 38 stupni Celsia). Nemusíte používat teploměr, jednoduše byste při ponoření do vody neměli cítit chlad, ale ani byste se neměli potit. Délka koupele by neměla přesáhnout 20 minut (při mnohem delší koupeli buďte opatrní, protože může způsobit problémy s krevním oběhem). Ve vaně nemusíte strávit celý večer, k uvolnění a odbourání celodenního napětí stačí čtvrt hodiny.

 

Snižuje hladinu kortizolu a spouští uvolňování endorfinu

Teplá koupel pomáhá snižovat hladinu kortizolu. Kortizol – neboli stresový hormon se uvolňuje ve velkém množství během stresových situací a také zesiluje působení adrenalinu a noradrenalinu, což jsou další stresové hormony. Chronicky zvýšená hladina kortizolu má negativní dopad na zdraví a imunitu člověka. Teplá voda navíc pomáhá vyplavovat do krve endorfin, hormon štěstí a úlevy od bolesti. Pokud navíc do vody přidáte pěnu do koupele, voňavé bublinky ještě více umocní pocit pohody a uvolnění.

 

Zlepšuje krevní oběh

Teplá koupel v závěru dne zlepšuje krevní oběh. Platí to zejména pro ty, kteří kvůli práci musí zůstat déle v jedné poloze, ať už ve stoje nebo v sedě. Předchází tak žilní nedostatečnosti a vzniku křečových žil a uvolňuje svalstvo. Dokonce pokud chcete předejít migréně, stačí namířit proud vody na několik vteřin na oblast krku a na hlavu.

 

Teplá koupel je dobrým pomocníkem při nachlazení, protože pomáhá rozpouštět hleny, a viry se v teple rozmnožují pomaleji. Oddechu v teplé lázni se naopak vyhněte při horečce, kdy by pobyt v teplé vodě tělo ještě více stresoval a způsobil by více škody než užitku.

 

Zjemňuje pokožku

V neposlední řadě má koupel také estetický účinek. Tělo totiž během noci produkuje nejvíc tuku. Večerní teplá koupel připravuje pokožku na tento proces, a tak napomáhá tomu, že ráno bude vaše pokožka hladší a více hydratovaná.

 

Hydratovaná pokožka po koupeli

Jak připravit relaxační koupel

Abyste po náročném dni příjemně zrelaxovali, nemusíte navštívit drahé lázně. Stačí pár jednoduchých triků, aby se vaše koupelna změnila na místo luxusu a odpočinku.

  • V první řadě ztište mobilní telefon a neodpovídejte na pracovní telefonáty. Uvědomte si, že jste doma a tohle je čas jen pro vás. Řešení složitých pracovních problémů nechte na ráno.  
  • Dopřejte si během koupele relaxační hudbu, případně si pusťte audioknihu nebo se jen tak v tichu ponořte do myšlenek. 
  • Ztlumte ostré světlo nebo nahraďte umělé světlo svíčkami. Svíčku samozřejmě umístěte na bezpečné místo, abyste nemuseli místo koupele hasit hořící župan nebo koberec. 
  • Pokud máte v koupelně radiátor, doporučujeme na něj položit osušku. Je velmi příjemné se po teplé koupeli zabalit do teplého ručníku. Vaše tělo se tak po koupeli neochladí najednou, ale postupně. 
  • Po koupeli nezapomeňte na hydrataci pokožky. Po osušení promasírujte tělovým mlékem nebo krémem všechny části těla, aby vaše pokožka zůstala hladká a jemná.  
  • Použijte pěnu do koupele. Přidáním pěny do koupele s vaší oblíbenou vůní umocníte chvíle relaxace. Mezi širokou škálou produktů na trhu vynikají pěny do koupele značky Puella. Není to jen obyčejný produkt k vytvoření pěny. Je to zkušenost – směs kvalitních složek, které vám pomohou přenést se do světa relaxace, klidu a luxusní vůně.  

 

Z nabídky si můžete vybrat vůni, která nejvíce ulahodí vašim smyslům.  

Double Y – s květem ylang ylang se při koupeli ponoříte do sametového luxusu a jemné svěžesti.

First Dream – levandule ve spojení s vanilkou uklidní vaše smysly a uvolní napětí před spaním.  

Emija – ovocné tóny a nádech koření vás naplní teplem a smyslností.  

JaLu – spojení květinové a citrusové vůně dodá vaší koupeli energii a zářivost.

Queenka – ovocně-květinová harmonie vás při koupeli zahalí opojnou sladkostí.

Frayo –  výrazná květinově-ovocná vůně naplní vaše tělo i mysl svěžestí.

 

Připravená relaxační koupel

Výjimečné pěny Puella

Pěny Puella vytvářejí dlouhotrvající jedinečnou vůni, která okouzlí vaše smysly a přináší blahodárné účinky nejen pro tělo, ale i pro mysl. Konzistence pěny zaručuje hydrataci a zjemňuje pokožku. Kombinace přírodních vůní vytváří dokonalou atmosféru pro meditaci, čtení nebo jen klidnou relaxaci bez rušivých vlivů.

 

Kvalita a efektivita jsou nedílnou součástí značky Puella, ale je také důležité zdůraznit její dodržování etických hodnot. Všechny pěny do koupele jsou označeny jako Cruelty free a Vegan. To znamená, že v žádné fázi výrobního procesu nebyly testovány na zvířatech a neobsahují živočišné složky. Můžete si tak vychutnat voňavou koupel s čistým svědomím.

 

Ponořte se do světa luxusu a relaxace s Puellou a zjistěte, jak může jednoduchý rituál změnit váš den a prospět nejen vašemu tělu, ale především vaší duši.

Zpět do obchodu