Návod dávkování

Dávkování našich produktů na praní PUELLA:

 

Dávkování obecně:

- Doporučené dávkování produktů na praní Puella - do nádobky na aviváž nalít 5ml koncentrátu (zobrazeno níže na obrázku č.1) a do pračky vložit 4kg prádla. (5ml odpovídá množství plného víčka u naší 500ml a 250ml láhve nebo dvou víčků u 50ml láhve (zobrazeno níže na obrázku č.2). U jednorázových vzorků je celý obsah sáčku 5ml)

Obrázek č.1

- Poměr 5ml koncentrátu/4kg je doporučeno dávkování při kterém si zákazník může podle potřeby upravit intenzitu vůně snížením/navýšením dávky pro slabší/silnější projev vůně.

 

Dávkování dle typu balení:

 

Jednorázové vzorky:

- Jednorázové vzorky jsou na jedno použití. Celý obsah sáčku je třeba vylít do nádobky na aviváž (zobrazeno výše na obrázku č.1) a do pračky vložit 4kg prádla.

 

50ml balení:

- 50ml balení mají menší uzávěry oproti našim ostatním lahvím. Jeden víčko na 50ml láhvi má objem 2,5ml to znamená že je třeba dát do nádobky na aviváž dva plné víčky, aby bylo doporučené dávkování dodrženo. (místo pro koncentrát je zobrazeno výše na obrázku č.1)

 

250ml a 500ml balení:

- Tyto dvě velikosti lahví mají stejný objem víka a to 5ml to znamená že jeden plný víko je třeba dát do nádobky na aviváž aby bylo doporučené dávkování dodrženo. (místo pro koncentrát je zobrazeno výše na obrázku č.1)

obrázek č.2

Dávkování u pračky s automatickým dávkováním pracích prostředků:

U tohoto typu pračky vylijete koncentrát do nádobky na aviváž a nastavíte nejmenší dávkování 5ml na cyklus.

 

Péče o pračku a sušičku:

Pračka:

Každou pračku je třeba jednou za čas řádně pročistit. Jak často? Výrobci praček uvádějí v návodu doporučený interval čištění dle typu a značky praček. Pokud doporučený interval není dosažen, ale výsledky praní nejsou takové, jako by měly být, tak je možné pračku vyčistit i před dosažením intervalu. Proč tomu tak je? Závisí to na mnoha faktorech (dle počtu absolvovaných cyklů praní, tvrdost vody, teploty vody při praní, na typu znečištění praného prádla, typu materiálu praného prádla, typu pračky).

Pračku je třeba čistit podle návodu konkretního výrobce Vaší pračky a podle konkretního návodu čistícího produktu který k tomu použijete.

 

Co všechno je třeba vyčistit?

- těsnění

- nádobku pro dávkování

- filtr

- ostatní součásti pračky

 

Obrázek č.3 má poukázat na to, že produkt na praní nepatří mimo k tomu určené nádobky v pračce. Pokud se Vám produkt nedopatřením dostane mimo k tomu určené nádobky v pračce, je třeba rozlitý koncentrát otřít mokrým hadříkem.

Obrázek č.3

 

Sušička:

Před každým sušením:

- Ujistěte se, že v nádobě není žádná nahromaděná voda

- Zkontrolujte a vyčistěte filtr s nahromaděným prachem

 

Detailně čištění sušičky absolvujte pomocí návodu od konkretního typu sušičky.

Zpět do obchodu