Jak jednoduše provonět skříň?

Kdo by nemiloval ten pocit, když vybere ze skříně voňavé a čisté oblečení? V takovém oblečení se člověk hned cítí lépe. Ale jak dosáhnout dlouhotrvající vůně, která provoní skříň i oděvy? V tomto článku se podíváme na různé metody a triky, jak dosáhnout, aby vaše skříň vždy čerstvě a příjemně voněla.

oblečení ve skříni (zdroj: Adobe Stock)

1. Voňavé visačky

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak udržet oblečení voňavé, je umístit do skříně voňavé visačky nebo sáčky. Tyto produkty jsou dostupné v různých vůních – od svěžích citrusů až po jemné květinové esence.

 

Visačky stačí zavěsit mezi oblečení nebo položit na poličky. Sáčky můžete umístit do zásuvek nebo mezi složené oblečení.

 

Při výběru vůně zvažte sezónnost – například svěží vůně se hodí na léto, teplejší kořeněné tóny na zimu.

 

2. Parfémy na praní

Pro dlouhotrvající vůni oblečení můžete využít také speciální parfémy na praní s krásnými vůněmi, které mají dlouhodobý účinek.

 

Parfémy na praní od značky Puella poskytují neodolatelné voňavé zážitky poskytují neodolatelné voňavé zážitky a představují skvělou alternativu k tradiční aviváži. Díky jedinečné formuli a kombinaci vonných olejů je zaručena dlouhotrvající svěžest a vůně vašeho prádla

 

Vybrat si můžete ze širokého spektra různých vůní: od levandule s vanilkou, přes květinovo-citrusové aroma, ylang ylang, ovocně-kořeněné a osvěžující vůně, až po sladké tóny.

 

3. Přírodní domácí řešení

Pokud preferujete přírodní alternativy, existuje spousta možností, jak si doma připravit vlastní voňavé sáčky:

 

  • Levandulové sáčky. Levandule má nejen příjemnou vůni, ale také relaxační účinky. Sušené květy levandule jednoduše vložte do malých látkových sáčků.
  • Citronová kůra a hřebíček. Tato kombinace nejenže krásně voní, ale také odhání moly. Kůru citronu nastrouhejte a smíchejte s celými hřebíčky.

 

voňavý sáček ve skříni (zdroj: Adobe Stock)

Tipy, jak docílit, aby vůně vydržela co nejdéle

 

  • Pravidelně uklízejte skříň

Udržujte skříň čistou a bez prachu. Pravidelně ji otírejte mírně vlhkým hadříkem. Odstraníte tak nečistoty a zároveň zajistíte, že oblečení nebude absorbovat nežádoucí zápachy. 

 

  • Přírodní suroviny pro absorpci zápachu

Položte do skříně přírodní požírače zápachu, jako jsou sáčky s kávovou usazeninou, sodou bikarbonou nebo černým uhlím. Tyto materiály pomáhají neutralizovat nežádoucí pachy.

 

  • Dobrá ventilace

Ujistěte se, že vaše skříň má dostatečnou ventilaci. Občas ji nechte otevřenou na několik hodin, aby mohl vzduch volně cirkulovat a aby se vůně mohla přirozeně šířit.

 

  • Investice do kvalitní vůně

Investujte do parfémů nebo voňavých visaček, které jsou speciálně navrženy pro dlouhodobé použití. Strategicky rozmístěte voňavé prvky po celé skříni, zvláště v oblastech, kde ukládáte často používané oblečení. Takto se vůně rovnoměrně rozšíří.

 

Provoňte si skříně

Ať už se rozhodnete pro voňavé produkty z nabídky Puella nebo si připravíte vlastní přírodní vonné sáčky, provonět skříň se vám může jednoduše podařit díky těmto tipům.


Pokud si nejste jisti, která vůně vám vyhovuje nejvíc, můžete si objednat zkušební set parfémů na praní, díky kterému otestujete všechny naše vůně. Z naší široké nabídky si tak jednoduše vyberete přesně takovou vůni, která nejlépe vyhovuje vašemu stylu a potřebám.

Zpět do obchodu